ŽÁDNÉ REKLAMY, ŘETĚZÁKY A JINÉ!!! VŠE CO SE NETÝKÁ ČLÁNKU PIŠTE SEM!!!
ČTĚTE PRAVIDLA BLOGU ZDE


FANCLUBY - ZAPOJ SE TAKÉ!!! KLIK ZDE :)

GRAFIKA NA PŘÁNÍ POUZE PRO SB ZDE

Březen 2010

Novinky k blogu + pokec

31. března 2010 v 19:52 | Lucík
Tak jsem úspěšně sem přemístila dva díly TR čili Tomb Raider Underworld a Tomb Raider Anniversary. Ještě zbývá TR7, TR6, TR4, TR3 a TR1. Uff, ještě toho tolik, no snad to zvládnu a nešvihne to se mnou. :D

Také zítra tu pro vás mám nachystaný kalendář na duben 2010 a s ním také přijde i 2.Bleskovka... těště se... ale nebojte se nebude to tak těžké.

Taky bych měla něco přidávat konečně i k Final Fantasy, že?! Zatím žádné novinky nejsou... no budeme si muset všichni ještě nějaký ten týden počkat.

No jo zítra je APRÍL! Chystáte se z někoho udělat si srandu? No já jo... vždycky nachytám takových lidí... ehm hlavně bráchu, mamču, taťku a babičku. :D Heh třeba na někoho taky ještě dojde... :D

Tak se všichni mějte, já se zase někdy ozvu. :D

Všem co mají prázdniny, přeju užívejte si volna!!!!

Vaše adminka Lucík

Vincent

Kdo daboval jednotlivé postavy? - TRA

31. března 2010 v 19:40 | Lucík
Lara Croft - Keeley Hawes

Natla - Grey DeLisle

Larson - Dave Wittenberg

Pierre - Jim Ward

Kid - Phil Tanzini

Kold - Dave Fennoy

Qualopec - Alastair Duncan

Tihocan - Steve Blum

Winston - Alan Shearman


Přidány screenshoty k TRA

31. března 2010 v 14:50 | Lucík
Přidala jsem screenshoty k dílu Tomb Raider Anniversary. Nejvíc se mi líbí to prostředí, krajina a tak... taková romantika, ale pak na vás z křoví vyrazí hejno raptorů a vy je budete muset sejmout, do nich!!! Chjo, zase jsem se tím nechala unést... (bože jsem vůbec normální, ehm... zřejmě ne?! :D) :D :D No nic, kdo se budete chtít podívat, tak kliknutím ZDE.

Vaše adminka Lucík

ikona od Nikolky, Evči a Luisy

Tomb Raider Underworld - moje video

30. března 2010 v 21:21 | Lucík |  Moje tvorba/Videa
Tak tohle je moje první video na Tomb Raider Underworld. Vlastně jsem s tímhle videem začínala s tvořením videí. Tak si ho užijte... bude vám tu vyhrávat moje oblíbená písnička od Evanescence - Going Under.
Koncepty - TRA

30. března 2010 v 14:59 | Lucík

Výstroj, zbraně, předměty, outfity - TRA

30. března 2010 v 7:45 | Lucík
Je na čase, abychom se podívali co vlastně Lara nosí v tom svém batohu. Podíváme se na výstroj, zbraně a pár důležitých předmětů.

Výstroj

Malá lékárnička

Malá lékárna

Malý balíček první pomoci. Základní výbava každého drsného dobrodruha. Díky lékárničkám si Lara dokáže ihned na místě ošetřit zranění. Po použití Laře vrátí čtvrtinu zdraví.

Karima Adebibe - životopis + fotky

29. března 2010 v 20:17 | Lucík

Karima Adebibe

Povolání: herečka, modelka
Věk: 25 let
Datum narození: 14.2.1985
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení zvěrokruhu: Vodnář

Něco o ní:

Karima se narodila ve Velké Británii, ale žije již 7 let v Maroku. Je velkým fanouškem hry Tomb Raider. Hrála ho už jako dítě a je také velkou obdivovatelkou Angeliny Jolie. Ráda by se s ní setkala i osobně. Karimu jste již mohli vidět ve filmu Alien vs Predator, nebo také jako modelku pro Coca-Colu. Vizážistka Debbie Lash, která pracovala se všemi předešlými modelkami, které ztvárnily Laru, včetně herečky Angeliny Jolie, věří, že Karima má v sobě něco speciálního aby zvládla tuto roli. ,,Modelka musí mít skvělý vzhled a také dobrou osobnost, jelikož je v kontaktu s fanoušky všeho věku. Ti potřebují dívku s úžasnou tváří, ale také s atletickou postavou a výbornou obratností."

Zdroj životopisu: www.osobnosti.cz

Diplom od Croftky za poznávačku

29. března 2010 v 18:12 | Lucík
Jé.... děkuju za pěkný diplomek! Tak a tady je.... ;-)

diplom od Croftky za poznávačku

Recenze - FFXIII

29. března 2010 v 16:54 | Lucík

Platforma: Playstation 3, XBOX 360
Datum vydání: Japonsko 17.12.2009, Evropa a USA 9.3.2010
Typ hry: RPG

Pokračování nejslavnějšího japonského RPG všech dob v dalším zcela vlastním příběhu zasazeném do fantasy futuristického světa. Vžijete se do role sličné hrdinky Lightning, vyvolené magickým krystalem, abyste napravili svět Cocoon a svrhli jeho autoritářskou vládu. Ten se svých nepřátel zbavuje jejich vyhoštěním do exilového místa Pulse, kde se ocitne i hlavní hrdinka a právě zde získá přátele, s nimiž se později vrátí bojovat do Cocoonu. Narušit však vratkou rovnováhu obou lokací může být nebezpečné.


Hra je postavena na úplně novém herním enginu, který nejen posunuje grafickou stránku hry směrem daleko kupředu, ale nabízí také další posuny v herní mechanice, kdy rozšiřuje rejstřík pohybů pro každou postavu, včetně skákání. Ano, jak tomu u Final Fantasy her bývá, ve hře si zahrajete hned za několik postav, jejichž dobrodružství dokreslují velmi emotivní hlavní příběhovou linii. Tahový soubojový systém přestože zůstal na pohled stejný, i on doznal několika zásadních vylepšení.Můj názor na hru

Tento díl je podle mě graficky a systematicky velice dobře zpracovaný. Krásná příroda, všude okolo se vám potulují různá monstra se kterými se můžete pustit do boje a trénovat a trénovat. V tomto díle najdete i jiné vedlejší questy... což znamená že i když hru dohrajete do konce tak můžete pokračovat v plnění vedlejších questů.


Můžete si tak odemknout tak všechny trofeje a za určitou trofej si můžete nainstalovat celkem 7 témat na vaši konzoli PS3 s postavami ze hry čili Lightning, Snow, Vanille, Sazh, Hope, Serah či Fang. Témata jsou velice pěkná a moc se mi líbí, zatím jsem zkusila jen jedno ale každé téma se vám bude instalovat dlouho cca tak 2 hodiny.


Příběhově se mi hra také velice líbí... hlavně se rozvíjí vztahy mezi postavami a jak je vidět tak jsou všichni dobrá parta a drží všichni při sobě.Fakt tuhle hru doporučuju všem co vlastní a ti co nemají PS3 tak šupky před Vánocemi poprosit že je chcete jako dárek pod stromeček.Chcete si prohlédnout nějaké screenshoty? Nahlédněte kliknutím ZDE. Najdete tam spoustu screenshotů.

Jak hodnotili na jiných webech:

hrej.cz 9/10
bonusweb.idnes.cz 80%
hratelne.cz 76%
hodnoceniher.cz 85%
doupe.cz 8/10

----Zpět na rozcestník Final Fantasy XIII----

Sídlo Croftů návod - TRA

29. března 2010 v 10:38 | Lucík
Sídlo Croftů (Croft Manor)

Artefaktů: 8
Dohráním se odemkne: Sídlo Croftů (hudba, komentáře, hrát znovu level)


Lara začínala pohledem na krb - pěkné romantické místo, ale pro popis nevhodné. Proto se raději přesunula doprava k bednám, aby měla lepší výhled na Hlavní místnost.

Za prvními dveřmi napravo je Bazén (momentálně teprve ve výstavbě). Za druhými dveřmi napravo je pak Tělocvična. Nalevo je východ (slouží jen jako alternativa ke Quit z menu). Nalevo pod schody je pak Zahrada.

První dveře vlevo v druhém patře (tedy ty, co jsou dále od schodiště) vedou do Lařiny Ložnice. Zatímco první dveře napravo vedou do Zamčené místnosti. Oboje dveře blíže schodům vedou do pracoven - budeme jim říkat Levá pracovna a Pravá pracovna (podle toho, jestli jdete po schodech doleva nebo doprava).

V domě jsou ještě další místnosti. Ty pojmenuju, až se tam poprvé Lara dostane. Poznáte je podle toho, že budou uvedeny s velkým písmenem (Např. "Tajná chodba").

Návštěvnost za týden 22.3.2010 - 28.3.2010

29. března 2010 v 9:55 | Lucík
Skvělá návštěvnost, díky! Jen se mi v sobotu nezdá ta nula.... protože to bych řekla že byla nějaká chyba ne? Když jsem tady během soboty byla tak tady 0 lidí rozhodně nebylo.... no nevadí..... já jsem ráda, že sem chodíte. :D

Blíží se nám taky konec měsíce a vytvořila jsem kalendář na nový měsíc duben 2010, kdo na něm je to vám neprozradím, ale můžu vám říct že bude v růžové barvě.

Navstevnost za minuly tyden (22.3. 2010 - 28.3. 2010) je:
Pondeli: 23
Utery: 29
Streda: 25
Ctvrtek: 27
Patek: 31
Sobota: 0
Nedele: 34

Celkem: 169

Vaše adminka Lucík

Yuna
Návod 5.část - TRA

29. března 2010 v 8:15 | Lucík
Máme tu poslední kapitolu... Vydáme se do dolů firmy Natla, Velké pyramidy a na závěr Závěrečný střet s Natlou a také s jednou beznohou příšerou.

Doly firmy Natla (Natla's Mines)

Artefaktů: 4
Památek: 1
Dohráním se odemkne: Památky (Pohár soužení), Životopisy (Dvojník - Doppleganger), Oděv (Neoprén), Obrazy (Ztracený ostrov)

Lara doplavala do jeskyně a rovnou plavala k vodopádu. Proplavala ho a vylezla do chodby. Tou proběhla a na konci skočila na tyč. Po římsách přelezla doleva a skokem dozadu se dostala na provaz. Spustila se na bednu a přeskočila na další. Odtud skočila doprava pro lékárnu a zase zpět.

Z bedny skočila na provaz nad vodou, rozhoupala se a skočila na římsu u vodopádu. Přeručkovala doprava a skočila na plošinu vzadu. Proběhla chodbou a dostala se do řídícího střediska.

Dala se doleva po kolejích a doběhla až dozadu. Nevšímala si krys, vyskočila na vozík a sebrala si Červenou pojistku (Red fuse). Pak se vrátila zpátky. V řídící místnosti vyšla po schodech do kukaně, vzadu vložila Červenou pojistku a stiskla tlačítko. Šla ke světle zelené bedně u jeřábu v zadu v rohu a přisunula ji k prosklené místnosti. Po bedně vylezla nahoru.

Ze střechy skočila doprava na svislou traverzu a přes další na římsu naproti. Skočila doleva a nahoru. Skokem dozadu se dostala na tyč a z ní na šikminu. Z té se odrazila na plošinu, kde sebrala Artefakt (secret 1/4). Seskočila a znovu vylezla na střechu.

Jak jsem si užila víkend?

28. března 2010 v 20:12 | Lucík
Tak jsem si skvěle užila víkend.... byla sranda se ségrou a s dětma... ehm hlavně večer když jsme zhasli, lehli jsme si všichni do mé postele a vyprávěli si strašidelné příběhy... a hlavně o dvou červených očích co nám chodí po baráku (ehm... možná někdo tušíte kdo to je že XLightning :D)... ale já se bála taky a ujišťuju vás že Vincent z FFVII to rozhodně nebyl :D .... byla prostě i sranda.... :D Jsem si myslela, že se snad uválíme smíchy.... hlavně jsem velice ráda, že jsme se všichni nacpali do toho mýho krcálku (ehm... můj pokoj :D).. ještě tam zbylo místo tak pro dva lidi.. :D Dětičky byly moc hodný, jsem o nich ani neslyšela, ale pořád za mnou lezli jako pejskové... ale mám je moc ráda a nevím co bych dělala kdyby vůbec neexistovaly... pak si hráli spolu s mým synovcem, tam si zalezli u něho doma do pokoje a hráli si PS3 a já hrála se ségrou Tomb Raider Underworld.

Taky jsem hrála God of War 2.... moc daleko jsem se nedostala, protože jsem se jaksi zase zabrzdila u jednoho zádrhelu... :D ale chci si pořídit ještě God of War 1 a taky Tenchu Wrath of Heaven... nevím jestli možná někdo znáte Tenchu - to je taky trochu takový masakr  jako God of War akorát že hrajete za ninjové (holku nebo kluka).... je to fakt masakr, když se k někomu přiblížíte zezadu a zamordujete ho!!! :D (jj to je něco pro mě, úplně šílím u takových her :D)...
V neděli když odjeli, měla jsem pokaženou náladu až do večera... nevím co to prostě do mě najednou vjelo ale byla jsem taková unuděná, ale když jsem pomalu pročítala ostatní bločky mých SB, tak mi úplně vyrazil dech příběh u Evika Katsumi na jejich bločku.... když jsem si ho přečetla dostala jsem úplně skvělou náladu... :D

A co vy jak jste si ho užili vy? :-)

Vaše adminka Lucík

Vincent

2 signatury z mé tvorby

28. března 2010 v 19:04 | Lucík |  Moje tvorba/Signatury
Tak jsem se hrooozně moc nudila, tak mi to nedalo a udělala jsem 2 signatury s mými 2 oblíbenými postavami a sice s Yunou a Lightning.

signatura Yuna (tahle bych řekla, že je docela nic moc)

sig Yuna


signatura Lightning (ale tahle bych řekla, že je super)

sig Lightning
Tak co říkáte? :D

Nepřátelé - TRA

28. března 2010 v 13:43 | Lucík
Jak jistě víte, tak v každém díle TR najdete nějaké nepřátelé. Tak se na ně podíváme. Rozdělíme si je do 4 lokací.

Peru

V této lokaci narazíte na vlky, netopýry, medvědy, raptory a T-Rexe.

Vlci

Vlk

Návod 4.část - TRA

28. března 2010 v 10:50 | Lucík
Dneska se podíváme do Egypta. Čekají vás souboje s černými pantery a mumiemi.

Egypt

Khamoonův chrám (Temple of Khamoon)

Artefaktů: 3
Památek: 1
Dohráním se odemkne: Památky (Mumifikovaná kočka), Oděv (Kamufláž), Obrazy (Kid)Lara doběhla až ke vstupu do chrámu. Než seskočila, všimla si dvou sloupů po stranách, které následně pomocí háku strhla. Poté opatrně seskočila na dno. Nalevo k sobě přisunula bednu a za ní sebrala náboje a lékárničku. Pak vyskočila na zbytek sloupu ležící napravo od bedny a vylezla k lékárničce. Po zdi nalevo přešplhala za roh, přeskočila doleva a pak výše. Odtud přeskočila přes tyč a šikminu, na jejímž konci se odrazila a přeskočila na sloup. Přeručkovala doleva a přes dvě tyče skočila na druhý sloup. Zde vyskočila na římsy napravo a z horní doprava do chodby.

Na konci vyskočila na skaraba a ihned se odrazila nahoru a vylezla na okraj. Vlevo za rohem se svezla po šikmině napravo a na konci vyskočila na tyč. Přelezla tak, aby byla přesně uprostřed, a mohla skočit směrem k dalšímu skarabovi. Z něho se opět rychle odrazila nahoru. Opatrně prošla dírou ve zdi a pokusila se zabít leoparda napravo. Pokud se jí to nepodařilo, připravila brokovnici, skočila do místnosti a zabila ho.

Návod 3.část - TRA

27. března 2010 v 14:22 | Lucík
Midasův palác (Palace Midas)

Artefaktů: 1
Památek: 2
Dohráním se odemkne: Památky (Busta grifa + Soška sovy), Oděv (Zlatá Lara + Sportovní úbor), Obrazy (TRI vs. TRA: Řecko)


Lara doběhla až k soše a rychle se vytáhla nahoru, aby utekla gorilám. Pod Midasovou ochranou je pak všechny zabila. Pak se chytila římsy v jeho trůnu a přelezla doleva, kde se vytáhla nahoru. Za Midasovými zády přehodila páku a pak nahoře sebrala náboje. Seskočila dolu, oběhla zleva bazének a vyskočila na kámen nalevo ode dveří. Odtud do fontánky a na římsu, ze které se dostala nahoru k páce, kterou přehodila.

Skočila dolu do vody, vylezla a vydala se do levých dveří (při pohledu na Midase). Došla do místnosti s množstvím kopí. Za jedním ze sloupů napravo sebrala náboje a pokračovala dál. Napravo od schodů odtáhla bednu a uvnitř přehodila páku. Pokračovala po schodech (po cestě sebrala lékárničku napravo) až k páce.

Lara nejprve přistoupila k okraji, všimnula si kvádry zacpaného výklenku napravo a tak ho hákem uvolnila. Pak přehodila páku a počkala, až sloupy vyjedou.

Návod 2.část - TRA

27. března 2010 v 13:54 | Lucík
Řecko


Letohrádek Sv. Francise (St. Francis Folly)

Artefaktů: 6
Dohráním se odemkne: Obrázky (Pierre), Životopisy (Kid)


Lara běžela dopředu k prvnímu sloupu nalevo. Přiběhnuvší lvice přeskočila a vyšplhala na sloup, odkud je obě zabila. Po rozhovoru s Pierrem doběhla Lara k poslednímu sloupu napravo a po římsách na něj vyskákal. Pak přeskočila na sloup nalevo (myšleno při pohledu od začátku levelu) a vylezla na něj. Odtud přeskočila do výklenku napravo. Přeskočila na nižší výklenek a z něho přeběhla po zdi do chodby.

Lara proběhla kolem obrazu a došla k zavřené bráně. Pozorně si ji prohlédla. Pak se vrátila, šlápla na tlačítko, kousek ustoupila a střelila do míst naznačených na bráně. Střelila do oka a meče.

Došla k otevřené bráně, přeběhla po zdi a přeskočila na vyšší výstupek. Na zemi si prohlédla druhý obraz a vrátila se stejnou cestou. Šlápnula na tlačítko a střelila do správných míst. Střelila do obou nohou, rozkroku a ruky.

Zajímavosti - Info o bozích - TRA a TR1

27. března 2010 v 12:26 | Lucík
Jak jste jistě postřehli, tak v prvním díle TR a dále i v TR Anniversary se setkáte s levelem, kde vstoupíte do komnat významných bohů Thóra, Damokla, Héfaista, Poseidona či Atlase. konkrétně v úrovni Letohrádek St. Francise. Koho zajímá historie a dějiny, určitě si hezky počte.

Thór


Thor je v severském panteonu druhým nejdůležitějším bohem, a to hned po Ódinovi, který je jeho otcem. Jeho matkou je Fjörgyn, bohyně země. Thórovou ženou je Sif, se kterou má dceru Trúd. Jeho znakem je svastika jakožto symbol pohybu a energie. V literatuře také označován jako Ásathór ("Thór Vozka") či Hromovládce. Mezi jeho rostliny patří jasan, cesmína, líska, dub, kopretina, jeřáb, sporýš, bříza, dobromysl, sedmikráska, hlodáš, kopřiva, bodlák a hloh.

Jeho jméno v němčině (Donar) znamená hrom, což naznačuje jednu z jeho hlavních schopností, vládu nad bouřkou a blesky. Staří Germáni věřili, že když člověka zabil blesk, tak to byla právě Thórova vůle. Jedním z atributů Thóra je mocné kladivo Mjollni, které Thór vrhá v podobě blesku a po dopadu se mu vrací do ruky. Mjollni ale Thórovi nesloužil jen k boji s obry, což jsou jeho úhlavní nepřátelé, ale používal ho i k orání půdy a tím ke zlepšení úrody. Thórovi patří ještě dva kouzelné předměty: kouzelné rukavice, které mu umožňují chytat jeho kladivo, a opasek síly, který ještě zvyšuje jeho již tak obrovskou sílu.

Je klasickým vyobrazením silného vikingského bojovníka, postava hromotluka, rudé vousy spletené do copánků, oblečen do kožešin a v ruce třímá kladivo.

Boha na jeho cestách kromě neodmyslitelného kladiva často doprovází kozlové Tanngnjóst a Tanngrisni, kteří táhnou jeho vůz. Jsou kouzelní, a proto když je Thór večer sní, ale nechá kosti i kůži, ráno jsou kozlové opět celí. Jeho sluhové jsou Tjálfi a Röskva. Dalším jeho častým společníkem a našeptávačem je Loki, který je vlastně zdrojem většiny Thórových potíží, ze kterých mu poté pod hrozbou násilí opět pomáhá.

Při poslední bitvě, soumraku bohů, zápasí Thor s obrovským hadem Midgardsormem. Po anglosaském převzetí římského kalendáře byl Thorovým dnem 5. den v týdnu čtvrtek (Donnerstag nebo Thursday). V Římě byl tento den zasvěcen Iovovi, římskému bohu nebes, v Indii Indrovi (Indry) a v Řecku Diovi.

V současnosti se odkazy vyskytují v mnoha jménech především severských národů (Norů, Islanďanů, ...). To souvisí především s historií, kdy se právě tyto národy živily zemědělstvím, tedy pod patronací Thóra, a tudíž neměly příliš v oblíbě Vikingy, plundrující cizí osady ke své obživě. Vikingové uctívali Ódina jako vládce padlých. Thór měl dva syny Módiho a Magniho.